Reklama

Za morderstwo wuja skazany na 25 lat więzienia

Poznański sąd skazał 20-letniego Wojciecha P. na 25 lat więzienia. W lutym ubiegłego roku mężczyzna zamordował swojego wuja.

Przypomnijmy: w lutym ubiegłego zwłoki 70-latka znalazła rodzina. Włodzimierz R. został zamordowany. Poza tym w jego mieszkaniu zapchana była klatka wentylacyjna i odkręcony kurek gazu. W jednym z lokali w wieżowcu przy ulicy Hetmańskiej, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, na pierwszym piętrze mieszkał emerytowany pracownik Cegielskiego Włodzimierz R. Mężczyzna został brutalnie zamordowany, po czym sprawca morderstwa odkręcił kurek w kuchence gazowej, a kratkę wentylacyjną zatkał szmatami. Niewiele brakowało a doszłoby do eksplozji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jeszcze tego samego dnia policjanci zajmujący się sprawą zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego - spokrewniony z zamordowanym. W mieszkaniu dziewczyny oskarżonego znaleziono jego plecak, a w nim narzędzia zbrodni i skradzione przedmioty. Z ustaleń wynika, że zabójstwo mogło mieć podłoże o charakterze rabunkowym.

W wypowiedzi dla Radia Merkury sędzia Agata Adamczewska mówi- By uzyskać środki finansowe m.in. na udział w imprezie, zadał pokrzywdzonemu kilkanaście ciosów nożem w lewą stronę klatki piersiowej oraz ciosy młotkiem w głowę powodując jego śmierć. Potem przeszukał mieszkanie zabierając wartościowe przedmioty, m.in. laptopa i aparat fotograficzny. By zatrzeć ślady zbrodni odkręcił kurki kuchenki gazowej, zamknął okna i zatkał otwór wentylacyjny w mieszkaniu.

25 letni Wojciech P. skazany został na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżony cały czas przebywa w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro