Reklama
Reklama

Katastrofa samolotu na MTP i ewakuacja kibiców jeszcze przed EURO

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W Poznaniu odbędą się ćwiczenia dla strażaków przygotowujące ich do mistrzostw Euro 2012. Będzie to akcja po symulowanej katastrofie samolotu na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tuż przed mistrzostwami będzie mieć miejsce także ewakuacja kibiców ze stadionu.

Pozorowana katastrofa lotnicza ma wykazać, w jakim stopniu służby ratunkowe są przygotowane do niesienia pomocy w razie nagłych poważnych sytuacji. Ćwiczenia mają być jak najbardziej realistyczne. Przygotowana ma zostać makieta samolotu. Do ćwiczeń będą przygotowani także aktorzy, którzy grać będą poszkodowanych. Kolejne ćwiczenie ma na celu przygotowanie strażaków na ewakuację kibiców ze stadionu. Ćwiczenia są planowane na rok 2011.

Strażacy przygotowują się do EURO 2010 już od dłuższego czasu. W ramach działań przeprowadzane są m.in. nauki prewencyjne kierowane do hotelarzy i właścicieli pensjonatów.

Nauka czeka też samych strażaków. Przez cały czas doskonalą oni swoje umiejętności odbierania zgłoszeń alarmowych w obcych językach. Jak na razie posługują się językami: niemieckim, angielskim oraz rosyjskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro