Reklama

Chciał dać 20 zł łapówki straży miejskiej

Mężczyzna, który spożywał alkohol w miejscu publicznym odpowie za próbę wręczenia korzyści materialnych. Próbował bowiem strażnikom wręczyć łapówkę w wysokości 20 złotych.

Do zdarzenia doszło około godziny 3.00 w nocy na ulicy Szkolnej. Strażnicy miejscy chcieli wylegitymować mężczyznę, który spożywał na ulicy piwo. Funkcjonariusze po spisaniu osoby, chcieli wystawić mężczyźnie mandat w wysokości 100 zł. Tyle bowiem trzeba zapłacić za popełnione wykroczenie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Mężczyzna początkowo próbował namówić strażników na zmianę kwalifikacji czynu na zaśmiecanie. Kara za ten czyn wynosi zdecydowanie mniej. Kiedy zorientował się, że funkcjonariusz nie chce zmienić kwalifikacji czynu, podjął próbę przekupienia strażników. Wrzucił do radiowozu banknot o nominale 20 złotych i stwierdził "Nie ma sensu robić pracy papierkowej".

Straż Miejska wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli banknot, jako dowód rzeczowy w sprawie o przekupstwo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro