Reklama
Reklama

Wielka zbiórka krwi już w piątek!

W piątek na Placu Wolności już po raz kolejny odbędzie się kolejna edycja akcji KREWNI EURO! Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do akcji, będą mogli oddać krew, zapisać się do banku dawców szpiku oraz otrzymać specjalną kartę zawierającą zgodę na transplantację narządów.

Majowa zbiórka krwi ma być największą dotąd organizowaną akcją przez grupę KREWNI EURO. W piątek na Placu Wolności pojawi się siedemnaście stanowisk do poboru krwi. Obok namiotu Krewniaków, staną dwa krwiobusy. Po raz pierwszy akcja odbędzie się poza Urzędem Miasta.

Dodatkowo, oprócz specjalistów z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na placu pojawią się także strażacy. Przez cały piątek prezentowane będą pokazy ratownictwa w ich wykonaniu. Na Placu Wolności będzie się można także zbadać. Przygotowane zostaną stanowiska do badania poziomu cukru we krwi oraz mierzenia ciśnienia tętniczego.

Podczas lutowej akcji zebrano 71 208 mililitrów krwi. Udział wzięło 159 osoby. 50 osób wpisało się do rejestru dawców szpiku kostnego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro