Reklama
Reklama

Od wtorku zakaz parkowania w części Starego Koryta Warty

3 maja jest ostatnim dniem, w którym można zaparkować samochód w południowej części Starego Koryta Warty. Już jutro ten teren zostanie zamknięty dla samochodów. To początek jego rewitalizacji. Jeszcze w tym roku opanują go artyści.

Wraz z zamknięciem parkingu w południowej części Starego Koryta Warty rozpoczną się prace nad utworzeniem w nim atrakcyjnej przestrzeni dla artystów i turystów. W przyszłości w jego sąsiedztwie ma powstać Nowa Gazownia, centrum kultury mające nam pomóc w zdobyciu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Już we wrześniu 2010 r. w Starym Korycie Warty zostanie wzniesiony tymczasowy pawilon dla artystów. Chodzi o to, aby zacząć przyzwyczajać poznaniaków i ich gości do nowej funkcji okolicy pomiędzy Garbarami i Chwaliszewem. Wzniesiona kosztem 1,5 mln zł podświetlana rotunda będzie mieć 600 m. kw. powierzchni. Pomieści scenę z widownią, kawiarnię, galerię i zaplecze techniczne. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie "Czas Kultury".

Już w maju br. do Starego Koryta Warty ponownie zawita KontenerArt artystów Ewy i Zbigniewa Łowżyłów. W przyszłym miesiącu w tym miejscu odbywać się też będzie poznański festiwal world music: Ethnoport.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro