Reklama
Reklama

Trasa PST: Budowa rozpocznie się w październiku

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Budowa przedłużonej linii trasy PST zakończy się w przyszłym roku. Inwestycja ma na celu odciążenie Mostu Teatralnego i ronda Kaponiery. Prace rozpoczną się już w październiku. Całkowity koszt, który poniesie miasto, wyniesie 85 milionów złotych. Prezentujemy wizualizację nowej trasy.

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju kończy się wraz z dojazdem do Mostu Teatralnego. Wówczas wszystkie tramwaje muszą pokonać sygnalizację świetlną, skrzyżowania, zator na drogach. To co nadrobiły na trasie przez Piątkowo, tracą przez przejazd w centrum. Po remoncie, tramwaje mają mieć ułatwiony przejazd a końcowy przystanek będzie znajdować się Dworcu Zachodnim.

Tramwaje mają ominąć zatłoczoną Kaponierę. Poczatek przedłużonej linii będzie się znajdować u zbiegu ulic Libelta i Roosevelta. Dalej tramwaje pojadą tzw. dołem toruńskim. Trasa będzie przebiegać wzdłuż torów odstawczych PKP.

Nowością będą również dłuższe przystanki na trasie. Dzięki temu jazda ma być płynniejsza. Prace mają rozpocząć się w październiku. Koniec przewidziany jest na końcówkę przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro