Reklama
Reklama

Kolejny napad na bank, sprawca złapany na gorącym uczynku

Policjanci złapali na gorącym uczynku przestępcę, który dokonał napadu na bank. 23-letni mężczyzna wtargnął do banku z przedmiotem przypominającym broń. Został schwytany, kiedy uciekał do samochodu. To już kolejny napad na bank w tym tygodniu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 11.00. Jak poinformował nas rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do banku przy ulicy Słowiańskiej wtargnął mężczyzna w czapce z daszkiem, ciemnych okularach i ciemnym ubraniu. Sterroryzował pracowników przedmiotem przypominającym broń i zażądał pieniędzy. Kiedy uciekał do samochodu, złapali go policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej.

Funkcjonariusze obserwowali placówkę. Na początku roku komendant Krzysztof Jarosz powołał specjalną grupę operacyjną, które zadaniem jest koordynacja działań związana z monitoringiem placówek bankowych. Funkcjonariusze mieli wytypować te najbardziej zagrożone i je obserwować. To właśnie w ramach tej akcji sprawca został ujęty. Kilka dni temu doszło do podobnego zdarzenia. Również wtedy sprawcę napadu ujęto na gorącym uczynku.

Jak dowiedział się epoznan, był to już trzeci napad na ten bank.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro