Reklama

Ostatni dzień, żeby złożyć PIT-y!

Piątek to ostatni dzień, aby odwiedzić fiskusa. Do końca kwietnia trzeba bowiem złożyć zeznanie podatkowe. Urzędy są otwarte do godziny 18.00. PIT-y można także przesłać drogą pocztową. Do tej pory zeznania złożyło 75% podatników.

W Wielkopolsce rozliczyło się około 75% podatników. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć zeznania, mają czas do godziny 18.00. Urzędu działają bowiem dziś dłużej niż zwykle. Podobnie było przez cały mijający tydzień. PIT-y można też przesłać pocztą. Podatnik powinien przesłać do urzędu wypełniony dokument. Dowodem złożenia PIT-u będzie w tym przypadku potwierdzenie nadania listu poleconego.

Wciąż rośnie liczba podatników, którzy decydują się przekazać 1% swojego podatku na wsparcie Organizacji Pożytku Publicznego. Nie wymaga to wielkiego wysiłku od podatników. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę nazwę organizacji, której chcemy pomóc oraz przypisany jej numer KRS. W całym kraju rzy rozliczeniu za 2007 rok z możliwości przekazania 1% podatku skorzystało ok 5 mln podatników. Przekazano wówczas około 270 mln zł. Za 2008 rok możliwość przekazania 1% wykorzystało około 7,3 mln podatników. Wsparcie wynosiło ok 380 mln zł. W wielkopolsce w 2007 roku przekazano 23 miliony złotych. Rok później kwota ta wynosiła o 10 milionów złotych więcej.

Osoby, które nie złożą zeznania na czas muszą liczyć się z karą w postaci mandatu karnego. Wysokość kary wynosi od 132 zł do 2634 złotych. Kwota jest ustalana indywidualnie przez oskarżyciela skarbowego.

W jaki sposób wypełniłeś w tym roku PIT?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro