Reklama
Reklama

Akademia Sztuk Pięknych będzie uniwersytetem

Akademia Sztuk Pięknych przekształcona zostanie w Uniwersytet. Decyzja zapadła zdecydowaną większością głosów. Wniosek poparli studenci, pracownicy oraz doktoranci uczelni. Teraz ustawa musi zostać zatwierdzona przez Senat.

Już nie Akademia Sztuk Pięknych, ale Uniwersytet Artystyczny będzie znajdować się w Poznaniu. Władze uczelni zgłosiły do Sejmu odpowiednią w tym zakresie uchwałę. Została ona wcześniej zatwierdzona przez senat uczelni.

Uczelnia o zmianę starała się od roku. Jak poinformowała nas Agata Rogoś, rzeczniczka ASP, przekształcene pozwoli rozwinąć działalność Akademii. "Zmiana pozwoli przybliżyć nas do systemów uczelni europejskich oraz pozaeuropejskich. ASP zamierza rozszerzyć swoją ofertę dydaktyczną i udostępnić studentom sprawne programy wymiany międzynarodowej. - tłumaczy Agata Rogoś. Zmiany związane z przekształceniem Akademii w uniwersytet pozwolą także na ujednolicenie z innymi uczelniami wyższymi.

Uniwersytet Artystyczny będzie funkcjonowac prawdopodobnie od przyszłego roku akademickiego. W Poznaniu funkcjonują już cztery uniwersytety: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro