Reklama

Oszuści oferowali dwuletnie dziecko za 10 tys. euro

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Kobieta oferowała kupno jej dziecka przez internet. Cena dwuletniej dziewczynki wynosiła 10 tys. euro. Ogłoszenie zostało umieszczone w sieci w Wielkopolsce. Sprawę ujawnili dziennikarze programu telewizji TVN, "Uwaga". Zatrzymano mężczyznę. Prokuratura postawiła mu zarzut oszustwa.

Na początku tygodnia, dziennikarze programu interwencyjnego "Uwaga" dotarli do niepokojącego ogłoszenia umieszczonego w internecie. Ktoś próbował sprzedać dwuletnie dziecko. Dziewczynkę można było kupić za kwotę 10 tysięcy złotych. Dziennikarze postanowili odpowiedzieć na ogłoszenie. Drogą internetową umówili się z kobietą, która zamieściła ofertę i opracowali wszystkie szczegóły mówiące o sposobie zapłaty zaliczki, wskazania konta, konkretnego terminu i miejsca przekazania dziecka. Potem powiadomili odpowiednie służby.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Dziennikarze sprawę zgłosili do Centralnego Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP. Ustalono, że oferta została zamieszczona przez osobę z Wielkopolski. Sprawa została przekazana do Wydziału Kryminalnego KWP. Zatrzymano mężczyznę, który jest odpowiedzialny za umieszczenie ogłoszenia. W procederze brały udział także trzy inne osoby, które także zostały zatrzymane przez policję.

Wstępnie ustalono, że ogłoszenie nie miało na celu sprzedaży dziecka, ale było próbą wyłudzenia pieniędzy. Prokuratura postawiła zarzut oszustwa 24-letniemu mężczyźnie, który nadzorował proceder może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro