Reklama
Reklama

Straż Miejska czeka na opinie mieszkańców w sprawie parkowania

Straż Miejska rozpoczęła aktywną walkę z samochodami, które są źle zaparkowane. To stały problem w naszym mieście. Miejsc w centrum jest za mało. Te, które są, niewłaściwie są wykorzystywane. Strażnicy podkreślają, że wielokrotnie spotkali się z sytuacją, kiedy pozostawione samochody, zajmowały dwa miejsca parkingowe. Jak z tym walczyć? Odpowiednie do tego służby debatowały dziś podczas specjalnej konferencji.

Straż miejska przeanalizowała najczęściej powtarzające się problemy na poznańskich drogach związane z parkowaniem. Okazało się, że większość kierowców parkuje niewłaściwie w powtarzających się miejscach. Z analizy wynika, że problem pojawił się w rejonie ulicy Pawiej. Kierowcy notorycznie nie stosują się do nakazu parkowania równoległego przy krawężniku jezdni. Na ulicy Kutrzeby, Towarowej, Składowej, Dominikańskiej, 28 czerwca 1956 roku oraz Estkowskiego co weekend nieprawidłowo ustawione są samochody. Najczęściej parkują tam studenci, którzy dojeżdżają na zjazdy na uczelnie. Kierowcy łamią często przepisy związane z parkowanie, bo zostawiają samochody tylko na chwilę. Ma to miejsce przy ulicy Limanowskiego, Brzask, Krasińskiego, Dąbrowskiego oraz św. Rocha.

W zeszłym roku straż miejska podjęła ponad 65 tysięcy interwencji. Około 30 tysięcy spraw dotyczyło nieprawidłowego zaparkowania. Urzędnicy zlecili odholowanie 253 pojazdów, które zaparkowane były w bramach wjazdowych oraz na przejściach dla pieszych.

Straż miejska zamierza stworzyć wykaz wszystkich miejsc, które są problematyczne dla kierowców. Pomóc mają w tym mieszkańcy zgłaszając swoje spostrzeżenia i uwagi. Strażnicy chcą także opracować plan zmian, który przy akceptacji policji i Zarządu Dróg Miejskich, mogłyby zostać wdrożone. Propozycje można przekazywać drogą elektroniczną pod adresem [email protected], listownie na adres straży lub pod numerem telefonu 061 87 85 667.

Czy potrzebne są nowe miejsca do parkowania w centrum?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro