Reklama
Reklama

Zakaz parkowania w południowej części Starego Koryta Warty

fot. kdien
fot. kdien

Od 4 maja będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania w południowej części Starego Koryta Warty. Teren ten zagospodarowany zostanie jako przestrzeń działań kulturalnych i życia artystycznego przy Trakcie Królewsko-Cesarskim w Poznaniu.

Stare Koryto Warty po czternastu latach ma szansę stać się atrakcyjną przestrzenią publiczną. Teren ten wymaga jednak stopniowego przekształcenia jego przestrzeni. Pierwszym krokiem zmian będzie tymczasowy Pawilon Nowej Gazowni postawiony przez Miasto Poznań w Starym Korycie Warty. Jest to zbieg ulic: Mostowej, Chwaliszewo oraz Ewangelickiej.

Pawilon rozpocznie swoją działalność jesienią 2010 roku. Dzięki temu życie artystyczne na Chwaliszewie odżyje i połączy się z wartościami historycznymi. Istotną jego funkcją będzie także działalność informacyjna i promocyjna związana z projektem "Nowa Gazownia".

Wraz z powstaniem pawilonu zostanie urządzona przestrzeń publiczna w jego sąsiedztwie tak, aby Stare Koryto Warty stało się atrakcyjnym miejscem przy Trakcie Królewsko-Cesarskim, łączącym Stary Rynek z Ostrowem Tumskim. Miejscem chętnie odwiedzanym przez poznaniaków i turystów, miejscem działań kulturalnych, m.in. takich, jak: akcja KontenerArt, która zacznie się w maju br., oraz festiwal Ethnoport w czerwcu.

W związku z rozpoczęciem działań miasto prosi, aby kierowcy nie parkowali samochodów w południowej części Starego Koryta Warty. Od 4 maja będzie obowiązywał tam bezwzględny zakaz parkowania!

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro