Reklama

Poznańskie szkoły dostały dofinansowanie na walkę z narkotykami

Blisko trzydzieści poznańskich szkół otrzymało dodatkowe pieniądze na walkę z narkotykami i przemocą. Dofinansowanie wynosi w sumie 75 tysięcy złotych. Poznańskim placówkom pomogło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pieniądze zostały przekazane w ramach programu "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy". Realizowany jest od 2007 roku. Do akcji przyłączyło się już trzydzieści placówek.

Celem programu jest zwiększenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się uczniowie. W szkołach organizowane są specjalne spotkania, podczas których policjanci informują o zagrożeniach związanych z braniem narkotyków. Nauczyciele i rodzice mogą dowiedzieć się, jaki sposób reakcji jest najwłaściwszy, kiedy dziecko bierze narkotyki. Ponadto, przekazywane im są ulotki, które zawierają informacje na temat pierwszych objawów brania narkotyków oraz dostępnej terapii.

W ramach akcji, do szkół trafią narkotesty. Badania będą opierały się na pobraniu śliny. Materiał może pobrać pielęgniarka szkolna lub nauczyciel, który przeszedł szkolenie. Żeby przeprowadzić test u osoby niepełnoletniej, potrzebna jest zgoda rodziców. Przyłapane dzieci będą musiały brać udział w specjalnych warsztatach.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro