Reklama

ZNTK: Wierzyciele wycofują wnioski o upadłość

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Widać światełko w tunelu dla Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Prezes Zarządu Sigma, która jest większościowym akcjonariuszem ZNTK oraz jeden z głównych udziałowców, podpisali porozumienie. Główni wierzyciele wycofują swoje wnioski o upadłość. W środę firma ma wypłacić pracownikom zaległe pensję.

Główni wierzyciele firmy Sigma (większościowy akcjonariusz ZNTK) wycofują swoje wnioski o upadłość. Od kilku lat toczyli oni walkę o zachowanie bądź zwiększenie udziałów w spółce. To przekładało się na zwiększenie lub zachowanie określonego zakresu gruntów, na których opiera się majątek ZNTK.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W przesłanym do redakcji oświadczeniu czytamy: "W sobotę 24 kwietnia 2010 roku Zbigniew Majcherek - Prezes Zarządu Sigma Sp. z o.o., która jest większościowym akcjonariuszem ZNTK Poznań S.A.(spółka ZNTK Poznań S.A. jest 53% udziałowcem spółki ZNTK Nieruchomości Sp. z o.o.) oraz Marek Falenta (34% udziałowiec ZNTK Nieruchomości Sp. z o.o.), związany między innymi z Electus S.A. oraz Domem Maklerskim IDM S.A., podpisali porozumienie we wszystkich spornych sprawach pomiędzy stronami." Oznacza to wycofanie swoich wniosków i upadłość i umorzenie postępowania sądowego. O tym, czy postępowanie to rzeczywiście zostanie umorzone, do końca tygodnia zadecyduje sąd. Głównym celem podpisanego porozumienia jest znalezienie inwestora i wykorzystanie gruntów ZNTK.

Sprzedaż gruntów przy ulicy Roboczej umożliwiłaby spłacenie długów, które wynoszą około 50 milionów złotych, oraz zmianę lokalizacji Zakładów. ZNTK działałoby poza granicami Poznania.

Czy ZNTK powinno sprzedać grunty i wyprowadzić się poza centrum miasta?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro