Reklama

Niedzielny spacer na Cytadeli lub w Arboretum

O godzinie 17.00 wszyscy chętni do zwiedzania poznańskiej Cytadeli mogą wziąć udział w spacerze po Forcie Winiary odbywającym się w ramach XXV Dni Ułana. Na niedzielny spacer zaprasza również Arboretum Kórnickie.

Podczas spaceru na Cytadeli poznaniacy będą mogli zapoznać się z najlepiej zachowanym, południowo-zachodnim frontem jej umocnień. Dodatkową atrakcją jest z pewnością fakt, iż przewodnicy będą ubrani w historyczne mundury z epoki. Specjalnie dziś otwarta dla zwiedzających zostanie również kaponiera rewersowa Reduty I z systemem chodników kontrminowych. Spotkanie o godzinie 17.00 w okolicach Dzwonu Pokoju.

Na niedzielny spacer zaprasza również Arboretum Kórnickie. W parku wiosna na każdym kroku. Jest kwieciście, kolorowo, kwitną magnolie, wiśnie, forsycje i wiele innych pięknych krzewów. Dziś o godzinie 12.00 i 14.00 można wybrać się na zwiedzanie Arboretum z przewodnikiem w ramach "Zwiastunów wiosny". Pierwsza grupa w trakcie spaceru posadzi wspólnie Katyński Dąb Pamięci poświęcony Janowi Haneltowi, kórnickiemu lekarzowi zamordowanemu w obozie w Starobielsku. Druga grupa posadzi magnolię. Przewodnik opowie o zasadach pielęgnacji drzewka i jego uprawie.

Za bilety do Arboretum zapłacimy 6 złotych (normalny), 4 złote (ulgowy) oraz 15 złotych (bilet rodzinny: 2 dorosłych z maksymalnie 5 dzieci).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro