Reklama
Reklama

Już wkrótce ruszy budowa Zachodniej Obwodnicy

W maju rozpocznie się kolejny etap budowy Zachodniej Obwodnicy. Prace obejmą odcinek od Złotkowa do Rokietnicy. Inwestycja kosztowała będzie miasto 230 mln. zł. Drogowcy planują zdążyć przed Euro 2012.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i w Poznaniu podpisała już umowę z wykonawcami. W ramach projektu wybudowany zostanie prawie 8-kilometrowy odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania. Trasa przeprowadzona zostanie na odcinku Złotkowo - Rokietnica, w ciągu drogi ekspresowej S11.

Projekt obejmuje budowę drogi ekspresowej, 2 węzłów oraz 12 wiaduktów. Nad obszarem chronionym Natura 2000, jakim jest Dolina Samicy, przebiegać będzie specjalny obiekt.

Szacuje się, że prace ukończone zostaną w niespełna dwa lata. Budowa obwodnicy skróci czas przejazdu przez miasto. Dodatkowym plusem jest poprawa jakości środowiska wewnątrz aglomeracji miejskiej. Poznaniacy przestaną być narażeni na hałas i wysoką emisję zanieczyszczeń.

Dojeżdżający do Poznania powinni uzbroić się w cierpliwość. Budowa odcinka Zachodniej Obwodnicy spowoduje wiele utrudnień komunikacyjnych na drogach lokalnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro