Reklama

UAM zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości

Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. W ich ramach przedstawiony zostanie projekt "Akademik Przedsiębiorczości". Za jego pośrednictwem będzie można uzyskać porady od specjalistów z dziedziny przedsiębiorczości. Organizatorzy liczą na zaangażowanie środowisk akademickich w działalność PA.

W poniedziałek, w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozpoczęła się inauguracja Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Projekt "Akademik Przedsiębiorczości", prezentowany podczas uroczystości, ma na celu promowanie postaw pro-przedsiębiorczych wśród środowiska akademickiego .

Organizatorzy chcą pokazać jakie korzyści płyną z komercjalizacji technologii i wyników badań. W praktyce oznacza to umiejętność wykorzystania przez pracowników Uniwersytetu osiągnięć naukowych. Projekt skierowany jest do naukowców, jednostek naukowych oraz naukowo-dydaktycznych, doktorantów, studentów i absolwentów uczelni (nie później niż 12 miesięcy po ukończeniu studiów).

Eksperci podczas trwania PDPA podzielą się swoją wiedzą na temat przedsiębiorczości z zakresu prawa, ekonomii, finansów oraz własności intelektualnej. Udzielane porady są bezpłatne. Zainteresowani mogą odwiedzić Punkt Informacyjny, w siedzibie Fundacji Rozwoju regionów ProRegio przy ul. 23 Lutego 7/7 w Poznaniu. Uruchomiona została również strona internetowa www.akademikprzedsiebiorczosci.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro