Reklama
Reklama

LOT odwołał wszystkie rejsy

Jak podała Polska Agencja Prasowa, LOT odwołał wszystkie rejsy do godziny 14.00 w sobotę. Pasażerowie muszą jednak brać pod uwagę fakt, że stan ten może być przedłużony do godziny 20.00. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych i sytuacji związanej z chmurą pyłu wulkanicznego, która sparaliżowała ruch powietrzny w Europie.

Decyzja LOT-u związana jest z zarządzeniem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o całkowitym zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej. Czynne jest jedynie lotnisko w Rzeszowie. W piątek do południa mogły jeszcze latać samoloty rejsowe do i z Krakowa.

LOT natychmiat uruchomi rejsy, jeśli PAŻP otworzy przestrzeń powietrzną. O wszystkich zmianach w kursowaniu, linie natychmiast informują na swojej stronie internetowej. Zarząd apeluje więc, żeby pasażerowie nie udawali się na lotniska.

Pasażerowie z odwołanych rejsów mają możliwość skorzystania z bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny termin lub zwrotu kosztów biletu. Przewoźnik musi zapewnić nocleg tylko tym osobom, których lot już się rozpoczął. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) oraz 22 1 9572 (dla telefonów komórkowych).

Jedna strefa pyłu rozciągnęła się nad północno-zachodnią Polską, a druga zawisła nad Karpatami Zachodnimi Prognozy pokazują, że chmura pyłu przesuwa się systematyczne nad północno-zachodnią Europą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro