Reklama
Reklama

Transmisja uroczystości żałobnych i pogrzebowych za pośrednictwem telebimów

Uroczystości żałobne ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego w Warszawie rozpoczną się minutę przed 12.00. Trębacz zagra sygnał "Baczność" a o godzinie 12.00 zgromadzeni uczczą pamięć ofiar ciszą. W Poznaniu, relację na żywo, będzie można oglądać za pośrednictwem telebimów ustawionych na Placu im. Adama Mickiewicza. Jak podał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, ponownie zawyją wówczas syreny.

Uroczystości odbędą się na Placu Piłsudskiego. Ich uczestnicy wpuszczani są na plac już od godziny 10.00. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przemówi premier Donald Tusk oraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Około godziny 17.30 trumny z ciałami Marii i Lecha Kaczyńskich zostaną przeniesione do Archikatedry św. Jana. Potem rozpocznie się msza św. Poprowadzi ją abp Kazimierz Nycz.

Transmisje z uroczystości będą mogli obejrzeć poznaniacy, którzy nie pojechali do Warszawy. Na Placu im. Adama Mickiewicza zamontowany został specjalny telebim, za pośrednictwem którego przekazany zostanie obraz na żywo. Ekran umieszczony zostanie na wysokości 10 metrów. Drugi telebim stanie na ulicy Święty Marcin tuż przez CK Zamek.

W tych samych miejsca w niedzielę, odbędzie się transmisja pogrzebu pary prezydenckiej. Początek o godzinie 14.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro