Reklama
Reklama

'Ludzie stadionu' wylicytowani za 10 tysięcy złotych

W Poznaniu zebrano ponad 10 tysięcy złotych dla dzieci z Domu Dziecka nr 1. Zbiórka miała miejsce podczas licytacji fotografii "Ludzie Stadionu". Prace były prezentowane w Starym Browarze od 1 kwietnia. Akcję zorganizowała spółka Euro Poznań 2012.

Na zdjęciach pokazane zostały kolejne etapy budowy stadionu przy ulicy Bułgarskiej i przygotowania do EURO 2012. Organizatorzy wystawy, poprzez fotografię, chcieli także pokazać, że realizacja projektu to także ludzie i ich emocje z tym związane.

Na licytację przeznaczono 36 zdjęć. Sprzedane zostały za łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Najwyższą cenę uzyskało zdjęcie prezentujące pracownika przygotowującego szalunek stopy fundamentowej. Wylicytowano je za kwotę 2 475 złotych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także zdjęcie spawacza kratownicy stadionu.

W licytacji wzięły udział zarówno firmy związane z rozbudową stadionu i spółką Euro Poznań 2012 jak i mieszkańcy Wielkopolski. Jedną z fotografii wylicytował prezydent Ryszard Grobelny. Wygrał on zdjęcie z przedszkolakami na stadionie. Prezydent postanowił podarować fotografię przedszkolu.

Cała kwota zostanie przekazana do Domu Dziecka nr 1. Podczas wydawania pieniędzy, dyrekcja zamierza postawić na sport. Dzięki temu, dzieci pojadą na narciarskie obozy zimowe, obozy nauki jazdy konnej, wezmą udział w zajęciach pływania, koszykówki i siatkówki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro