Reklama
Reklama

Pociag Solidarności wyjechał już do Warszawy

Dworzec Główny PKP w Poznaniu przeżywał od rana prawdziwe oblężenie. Poznaniacy wyjeżdżali głownie do Warszawy na uroczystości żałobne ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Tuż po 7.00 wyjechał także pociąg wielkopolskiej Solidarności.

Pociągów na peronach było dziś rano więcej niż zwykle. Wyjątkowy stał na peronie 2. Był to pociąg wielkopolskiej Solidarności. Wsiadło do niego w sumie 300 poznaniaków. Wielu zdecydowało się na wyjazd, aby oddać tym samym hołd wszystkich ofiarom katastrofy, która miała miejsce minionej soboty.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Dla pasażerów tego pociągu liczyła się też wspólnota. Razem chcieli przeżywać te chwile i pożegnać wszystkich, którzy zginęli.

Pociąg wróci do Poznania dziś około godziny 23.00. Jutro o 4.00 nad ranem wyjedzie do Krakowa na uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary. Pociąg, zarówno na trasie do Warszawy jak i do Krakowa, nie zatrzymuje się w żadnej innej miejscowości.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro