Reklama
Reklama

Trwa montaż telebimów

W piątek około godziny 12:00 rozpoczęły się prace w związku z montażem telebimu na poznańskim Placu im. Adama Mickiewicza. Telebim będzie osadzony na wysokości 10 metrów, po to by poznaniacy mogli na żywo oglądać uroczystości żałobne ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Drugi telebim stanie na ul. Święty Marcin przed zamkiem.

W sobotę w południe zgodnie z zarządzeniem wojewody Piotra Florka w całym województwie zabrzmią syreny alarmowe - jako znak solidarności z rodzinami ofiar. Wówczas również rozpocznie się transmisja uroczystości żałobnych, które zgromadzeni będą mieli okazję zobaczyć na telebimach.

W tych trudnych chwilach wszyscy czujemy potrzebę bycia razem, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski do udziału w transmisji sobotnio-niedzielnych uroczystości żałobnych - apelują organizatorzy (wojewoda wielkopolski Piotr Florek, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny).

Przypominamy: warszawskie uroczystości żałobne - sobota, godzina 12:00. Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu - niedziela, godzina 14:00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro