Reklama
Reklama

Nowe ceny biletów od poniedziałku

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Od poniedziałku obowiązywać będą nowe ceny biletów za przejazd środkami komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaną także trzy strefy taryfowe. W każdej z nich obowiązywać będą inne bilety. Najbardziej poszkodowani będą więc pasażerowie mieszkający poza granicami miasta.

Poznaniaków czeka kolejna zmiana cen biletów. Od poniedziałku za 15-minutowy przejazd komunikacją miejską nadal będzie kosztować 2 zł. Za miesięczną sieciówkę zapłacimy 81 złotych. Mniej zapłacimy za bilety półgodzinne i godzinne. Będą one kosztować odpowiednio 3 złote oraz 4 złote. Bilet dobowy stanieje do kwoty 12 złotych.

Zmiany związane z biletami nie dotyczą jedynie ich cen. Od poniedziałku będzie można kupić bilety na dwa lub trzy dni oraz bilety grupowe na dobę, dzień lub dwa dni. Kasując ten bilet maksymalnie może podróżować pięć osób, w tym dwie dorosłe i trzy przed ukończeniem 18 roku życia. Wprowadzony zostanie też bilet na 24 przystanki za 80 zł.

Jedną z największych zmian wprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego jest podział na trzy strefy komunikacyjne. Strefa A obejmować będzie miasto Poznań. W strefie B znajdować się będą: Koziegłowy, Janikowo, Bogucin, Swarzędz, Zalasewo, Jaryszki, Żerniki, Borówiec, Kamionki, Daszewice, Babki, Wiórek, Czapury oraz Luboń. W strefie C natomiast znajdować się będą miejscowości: Łęczyca, Puszczykowo, Mosina, Krosinko, Ludwikowo, Dymaczewo Stare, Dymaczewo Nowe.

Ostatią zmianą wprowadzoną przez ZTM jest zniesienie opłat za przewóz bagażu. Także właściciele psów nie będą musieli odbijać dodatkowego biletu. Nadal jednak ich obowiązkiem będzie trzymany na smyczy i w kagańcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro