Reklama

Czarna Sobota w hołdzie ofiarom

Choć, od kiedy ogłoszono miejsce pochówku prezydenckiej pary, solidarne społeczeństwo zaczęło się dzielić, wciąż są osoby, które pragną w sobotę i niedzielę ponownie zjednoczyć się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy samolotu rządowego. Stowarzyszenie "Lepszy Świat" zachęca do ubierania się na czarno 17 i 18 kwietnia.

W tydzień po Czarnej Sobocie w Smoleńsku przybierzmy wszyscy barwę żałoby - 17 i 18 kwietnia ubierzmy się na czarno niezależnie od tego, czy mieszkamy w Polsce, czy los zmusił nas do emigracji... Pokażmy światu jedność w obliczu tragedii - i kiedy już szok minie, niech coś z poczucia wspólnoty zostanie w nas na zawsze - taki apel otrzymaliśmy od Stowarzyszenia "Lepszy Świat".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Na portalu społecznościowym Facebook utworzono profil Czarna Sobota, do którego mogą dołączać osoby, które popierają inicjatywę stowarzyszenia.

Na pewno ubiorę się na czarno w niedzielę - chcę być na placu Mickiewicza i wydaje mi się oczywiste, że trzeba założyć ubrania w ciemnych barwach - mówi studentka biologii, Joanna. Myślę, że to dobry pomysł - przyznaje student politologii, Andrzej. Przecież nikogo do niczego nie zmuszają - kto chce, weźmie w tym udział - kończy Joanna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro