Reklama

Profesorowie i studenci złożyli hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem

W środę o 13 w Auli Uniwersyteckiej UAM odbyło się posiedzenie rektorów ośmiu poznańskich uczelni w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Godzinę później wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy świętej żałobnej odprawionej w intencji ofiar na Placu im. Adama Mickiewicza.

Msza odprawiona została przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Uczestniczyli w niej także prezydent miasta, profesorowie i studenci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dwie ofiary sobotniej tragedii związane były z poznańską uczelnią -rektor warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ksiądz profesor Ryszard Rumianek oraz szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Franciszek Gągor, absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza.

W czasie trwania żałoby narodowej codziennie o godz. 20:00 odbywa się wspólne czuwanie przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro