Reklama

PKP ułatwi dojazd na pogrzeb prezydenta

Wielu poznaniaków postanowiło pojechać na uroczystości pogrzebowe do Krakowa lub Warszawy. W podróży może pomóc PKP. Z Poznania wyjadą dodatkowe pociągi. Wspólny wyjazd na pogrzeb organizuje także poznański oddział Prawa i Sprawiedliwości. Do siedziby zgłosiły się już dziesiątki mieszkańców.

Tuż po ogłoszeniu przez PiS organizacji wspólnego wyjazdu, do siedziby partii zgłosiło się kilkudziesięciu chętnych. Do grupy mogą dołączyć także osoby spoza PiS-u. Za podróż poznaniacy mają zapłacić symboliczną kwotę, ale tylko wtedy, gdy zbierze się ich dużo.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenie do Krakowa lub Warszawy.

Pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę na Wawelu. We wtorek wieczorem odbył się jednak protest kilkuset mieszkańców Krakowa. Protestujący zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej. Nie chcą oni, aby na Wawelu pochowano parę prezydencką. Głoszą hasła takie jak: "Wawel jest tylko dla królów" oraz "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". Protestujący uważają, że na Wawelu spoczywają ciała najbardziej zasłużonych dla kraju osób i nie chcą, aby wśród nich spoczywało ciało Lecha Kaczyńskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro