Reklama
Reklama

TIR uderzył w samochód, ciężarna w krytycznym stanie

Około godziny 18.30 doszło do wypadku w Gądkach. Mężczyzna kierujący TIRem najechał na samochód osobowy stojący przy trasie Katowickiej. Pasażerkę samochodu, w cięzkim stanie przetransportowano śmigłowcem do szpitala przy ulicy Kurlandzkiej. Kobieta jest w ciąży.

Ciężarna kobieta, jadąc w kierunku Poznania, zatrzymała się na poboczu trasy Katowickiej. Miało to miejsce na wysokości miejscowości Gądki. Świadkowie twierdzą, że auto miało włączone światła awaryjne. Mężczyzna kierujący TIRem wjechał w samochód osobowy spychając go do rowu. Kobieta kierująca pojazdem osobowym została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Jej stan jest okreslany jako krytyczny.

W konsekwencji zderzenia, przewrócił się także TIR. Kierowcy nic się nie stało. Był trzeźwy. Teraz przesłuchuje go policja. Nie potrafi wyjaśnić, jak doszło do tego, że wjechał w samochód stojący przy trasie.

Ruch w kierunku Poznania jest ograniczony. Jeden pas jest wyłączony z ruchu. Pomoc drogowa próbuje wydostać samochód z rowu a także podnieść auto ciężarowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro