Reklama
Reklama

TIR uderzył w samochód, ciężarna w krytycznym stanie

Około godziny 18.30 doszło do wypadku w Gądkach. Mężczyzna kierujący TIRem najechał na samochód osobowy stojący przy trasie Katowickiej. Pasażerkę samochodu, w cięzkim stanie przetransportowano śmigłowcem do szpitala przy ulicy Kurlandzkiej. Kobieta jest w ciąży.

Ciężarna kobieta, jadąc w kierunku Poznania, zatrzymała się na poboczu trasy Katowickiej. Miało to miejsce na wysokości miejscowości Gądki. Świadkowie twierdzą, że auto miało włączone światła awaryjne. Mężczyzna kierujący TIRem wjechał w samochód osobowy spychając go do rowu. Kobieta kierująca pojazdem osobowym została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Jej stan jest okreslany jako krytyczny.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W konsekwencji zderzenia, przewrócił się także TIR. Kierowcy nic się nie stało. Był trzeźwy. Teraz przesłuchuje go policja. Nie potrafi wyjaśnić, jak doszło do tego, że wjechał w samochód stojący przy trasie.

Ruch w kierunku Poznania jest ograniczony. Jeden pas jest wyłączony z ruchu. Pomoc drogowa próbuje wydostać samochód z rowu a także podnieść auto ciężarowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro