Reklama
Reklama

Sesja Rady Miasta przebiegła spokojnie

Dom Dziecka nr 3 na razie nie powstanie. Radni wycofali projekt do Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Spór nad ilością zatrudnionych w placówce osób przerwał prezydent Ryszard Grobelny. Dzisiejsza sesja Rady Miasta odbyła się bez sporów a z porządku obraz wycofano kontrowersyjne punkty.

Projekt zakładał podział Domu Dziecka nr 2 na dwie placówki. W ośrodku przebywa bowiem znacznie więcej dzieci, niż dopuszczają to przepisy. Wydłużenie prac nad uchwałą powoduje liczne opóźnienia. Projekt trafi bowiem teraz znów do Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia a następnie znów do radnych.

Rozczarowani są głównie przedstawiciele Domu Dziecka. Chcą oni jak najszybciej rozwiązać trudną sytuację ośrodka. Zdają sobie jednak sprawę z przyczyn przesunięcia obrad. Prezydent przerwał bowiem obrady, ponieważ wywołały one zbyt dużą dyskusję. Ta nie powinna pojawić się w okresie żałoby narodowej.

Podczas spotkania podjęto decyzję o podwyższeniu opłat za wstęp do ogrodu zoologicznego. Od pierwszego maja wstęp będzie kosztować 14 złotych w dni powszednie, a w weekendy - 20 złotych.

Wtorkowa sesja rady miasta odbyła się bez politycznych sporów. Pomimo żałoby narodowej, radni postanowili obradować. Jak podkreślali, to właśnie pracą chcieli oddać hołd tym, którzy zginęli. Na sali sesyjnej zapłonęły znicze Pamięć ofiar katastrofy, radni uczcili minutą ciszy. Z porządku obrad wycofano kontrowersyjne punkty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro