Reklama

Trumna z ciałem Pierwszej Damy już w Pałacu

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Około godziny 10.40 na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądowała wojskowa CASA, na której pokładzie znajdowała się trumna Marii Kaczyńskiej, małżonki Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Zakończyły się uroczystości żałobne z udziałem najbliższej rodziny prezydentowej. Następnie kondukt z trumną Pierwszej Damy przejechał ulicami Warszawy do Pałacu Prezydenckiego.

Maria Kaczyńska dołączyła do swojego męża, u którego boku spędziła niemalże całe życie. Przez rodzinę i osoby, które ją znały, jest wspominana jako ciepła, sympatyczna i pełna godności kobieta. Gdy była taka konieczność - strofowała Prezydenta. Zawsze była dla niego wsparciem, można wręcz przyznać, że ocieplała jego wizerunek.

Trumna z ciałem Pierwszej Damy dołączyła już do trumny, w której znajduje się Lech Kaczyński. Wszyscy Polacy, którzy chcą oddać hołd prezydenckiej parze, mogą to zrobić osobiście w Pałacu Prezydenckim, gdyż trumny zostały wystawione na widok publiczny.

Wciąż nie są znane szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu prezydenckiej pary. Jeśli do piątku zidentyfikowane zostaną ciała wszystkich ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem - w sobotę na pl. Piłsudzkiego w Warszawie odbędą się uroczystości żałobne z udziałem rodzin ofiar. Następnego dnia, w niedzielę, miałby się odbyć pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich. Rodzina, która zdecydowała już, gdzie zostanie pochowana Pierwsza Para, nie upubliczniła jeszcze tej informacji. Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną możliwością jest krakowski Wawel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro