Reklama

Mieszkańcy Poznania wpisują się do ksiąg kondolencyjnych

W sobotę w Urzędzie Wojewódzkim wystawiono księgę kondolencyjną, do której już wpisały się setki mieszkańców Poznania. Podobną księgę wyłożono w Instytucie Pamięci Narodowej. Duże zainteresowanie towarzyszy również elektronicznej księdze, do której można się wpisać 24 godziny na dobę na stronie poznańskiego magistratu.

Sobotnia tragedia rządowego samolotu Tupolew 154M, w której zginęło 96 osób - kwiat polskiej polityki, na długo pozostanie w pamięci Polaków. Poznaniacy przeżywają tragedię w sposób właściwy dla siebie - jedni w zaciszu domowego ogniska, w milczeniu, inni głośno wyrażając swoje emocje. Od soboty pod pomnikiem ofiar Katynia i Sybiru spotykają się tłumy ludzi. Płoną setki zniczy.

Już w sobotę w Urzędzie Wojewódzkim wystawiono księgę kondolencyjną, do której od początku ustawiają się kolejki. Do tej pory wpisały się w niej setki mieszkańców Poznania.

Podobną księgę wystawiono w Instytucie Pamięci Narodowej przy ulicy Rolnej.

Duże zainteresowanie towarzyszy wirtualnej księdze kondolencyjnej, którą utworzono na portalu internetowym poznańskiego magistratu: www.poznan.pl. Z każdą chwilą przybywa tu nowych wpisów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro