Reklama
Reklama

"Czarna sobota" Donia w hołdzie ofiarom

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Każdy z nas reaguje na sobotnią tragedię w inny sposób. Swoimi przeżyciami postanowił podzielić się z nami Doniu, wielkopolski raper. Pod wpływem wydarzeń z 10 kwietnia nagrał utwór "Czarna sobota". Wystosował również list do swoich słuchaczy.

Tak pisał do swoich słuchaczy raper:

Dramat, tragedia, bezradność wobec przytłaczających informacji o sobotnich wydarzeniach - takie uczucia towarzyszą mi od samego rana, tak samo jak moim znajomym, bliskim i rodzinie.

Sobota 10 kwietnia 2010 na zawsze kłaść się będzie cieniem na najnowszą historię Polski. Dotychczas myślami z Katyniem byłem zawsze dzięki guzikowi oficerskiemu, który dostałem od Narodowego Centrum Kultury i który noszę wpięty w kurtkę na znak pamięci ofiar 1940 r. Noszę, ponieważ zbyt mało ludzi pamięta o tym tragicznym i bezprecedensowym wydarzeniu. Dziś kolejny raz przekonałem się jak życie potrafi pisać najgorsze z możliwych scenariuszy nie tylko na skalę kraju - gdyż informacje o naszym dramacie obiegły cały świat, i potrafi przypomnieć tak boleśnie o wydarzeniach sprzed 70 lat.

Jest mi po prostu smutno. Jedni organizują marsze, inni zapalają znicze, składają kwiaty lub spędzają czas z bliskimi. Dziś miałem w planach pracować w studiu nad zupełnie innymi projektami, sam nie podejrzewając jak się one zmienią pod wpływem chwili. Postanowiłem nagrać prosty numer, w którym szczerze opiszę ten tragiczny dla mnie dzień, własne odczucia i emocje aby je po prostu z siebie wyrzucić. Po prostu mam dość noszenia ich w sobie.

Zwykle, jak większość moich ludzi, nie cierpię i nie jestem przyjazny klasie politycznej oraz ich rozgrywkom na lokalnej scenie. Obserwuję, ale nie pasjonuję się rolami i wypowiedziami dysydentów w szeroko pojętych kwestiach społeczno-politycznych. Po prostu jestem Polakiem, kocham swoją ojczyznę i współczuję innym Polakom. Dlatego nagrałem "Czarną Sobotę".
Doniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro