Reklama
Reklama

Imprezy odwołane w Poznaniu

fot. Straż pożarna w Gnieźnie
fot. Straż pożarna w Gnieźnie

W tym tygodniu w Poznaniu z powodu żałoby narodowej po katastrofie prezydenckiego samolotu odwołane zostało większość imprez kulturalnych. Nieczynne będą teatry oraz Kino Muza. Do Poznania nie przyjadą Kayah ani Artur Domosławski. Odwołano też zapowiadany na przyszłą sobotę festiwal sztuki alternatywnej madeinpoznan.noc.

Z powodu żałoby narodowej Teatr Nowy odwołał wszystkie spektakle do piątku włącznie. Teatr Teatr Polski nie będzie grał do poniedziałku 19 kwietnia. Do piątku seanse nie będą się odbywać w Kinie Muza. Wcześniej zakupione bilety można tam zwracać w kasie codziennie pomiędzy godz. 17.00 a 19.00.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- W Poznaniu zostały odwołane wydarzenia i imprezy, ale one się odwołały same. W wielu przypadkach po prostu ci, którzy je organizowali, postanowili, że ich nie będzie. Nie czekali na żaden oficjalny komunikat, na żadną deklarację. - powiedział Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Sami podejmowali decyzję, bo czuli, że to nie jest właściwy moment na zabawy, na radość. Decyzje te podejmowali samodzielnie i myślę, że to jest tak naprawdę wspaniałe. - dodał później.

Teatr Wielki zapowiedział, że jego najbliższe przedstawienie odbędzie się w piątek o godz. 20:00. Na zaplanowanym na ten dzień koncercie ku czci ofiar katastrofy będzie można usłyszeć "Requiem" Mozarta. Wejściówki można odbierać w kasie opery od wtorku od godz. 13.00.

Żałoba przerwała trwający od czwartku w stolicy Wielkopolski festiwal Europejskie Spotkania Teatralne "Bliscy Nieznajomi". Bilety na odwołane spektakle można zwracać w kasie Teatru Polskiego.

Na inny termin zostanie przełożony planowany na sobotę niezależny festiwal kulturalny madeinpoznan.noc. - W sytuacji planowanych na sobotę 17 kwietnia 2010 roku państwowych uroczystości pogrzebowych i żałobnych podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu realizacji wydarzenia madeinpoznan.noc. Nowy termin podany zostanie w najbliższych dniach. Dotychczas odebrane wejściówki zachowują ważność. - podali organizatorzy na swojej stronie internetowej. Zorganizowany w późniejszym terminie festiwal będzie łączył różne dziedziny sztuki powstającej poza oficjalnymi instytucjami: teatr, film, komiks i sztuki wizualne oraz muzykę elektroniczną.

W tym tygodniu w Teatrze Ósmego Dnia nie odbędzie się zaplanowane wcześniej spotkanie z autorem głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego "Kapuściński non fiction" Arturem Domosławskim. Odwołano także zaplanowany na środę koncert Kayah. W tym tygodniu specjalne wydarzenia odwołało tez większość poznańskich muzeów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro