Reklama

Obchody 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W poniedziałek od godz. 12.00 odbywać się będą uroczystości w intencji polskich oficerów pomordowanych 70 lat temu na Wschodzie. Program oficjalnych wielkopolskich obchodów został zmieniony na skutek katastrofy prezydenckiego samolotu.

W południe w kościele o.o. Dominikanów w Poznaniu odbędzie się Msza św. w intencji polskich oficerów pomordowanych 70 lat temu przez NKWD. Nabożeństwo potrwa do około godz. 13.30. Następnie z kościoła przejdzie w ciszy specjalny marsz pod poznański Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru.

Oficjalne uroczystości pod pomnikiem rozpoczną się o godz. 14.00. Zostanie tam uczczona minutą ciszy pamięć o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim i jego małżonce, a także o pozostałych 94 ofiarach sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. W obchodach wezmą udział m. in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Ryszard Grobelny i Dowódca 31. Bazy Lotniczej w Krzesinach gen. Włodzimierz Usarek.

Program wielkopolskich uroczystości z okazji 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej został zmieniony z powodu żałoby narodowej. Odwołane zostały wcześniej zapowiadane koncerty patriotyczne, a także otwarcie wystawy w UAM.

W godzinach od 12.50 do 14.00 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek al. Niepodległości pomiędzy ul. Libelta a ul. Św. Marcin. W związku z tym autobusy linii 51, 68 i 71 będą poruszać się objazdem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.91 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro