Reklama
Reklama

Żałoba narodowa potrwa do piątku do północy

W Poznaniu w oknach mieszkań i domów powiewają flagi z czarnymi wstęgami. Odwołano imprezy miejskie zaplanowane na najbliższe dni. Inne zmieniają charakter. O godzinie 12.00 na dwie minuty w mieście zamarło życie. Zatrzymały się pojazdy MPK, wyły syreny.

W sobotę, w swoim orędziu, pełniący obowiązki głowy państwa Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową. Potrwa ona do piątku, 16 kwietnia, do północy.

Nie tylko na budynkach poznańskich urzędów powiewają flagi z czarnymi wstęgami. Poznaniacy, choć nikt im tego nie nakazał, wywiesili flagi w oknach swoich mieszkań. Przybywa ich z każdą godziną. Tłumnie odwiedzane sa również poznańskie pomniki - szczególnie dużo zniczy znajduje się pod pomnikiem Ofiar Katynia.

O godzinie 20.30 rozpocznie się msza święta w katedrze poznańskiej. Będzie odprawiana w intencji papieża Jana Pawła II (właśnie dziś przypadają uroczystości związane z piątą rocznicą śmierci Papieża Polaka) oraz ofiar wczorajszej katastrofy.

Odwoływane są kolejne imprezy kulturalne i sportowe. Zamknięto sklepy, markety i centra handlowe. Nieczynne są wszystkie poznańskie kina. Wiele poznańskich klubów muzycznych - m.in. SQ i Tuba, zrezygnowało z zaplanowanych imprez.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro