Reklama
Reklama

Szkoła na Fabianowie będzie rozbudowana!

Fundacja "Familijny Poznań" otrzyma od miasta część gruntów, co umożliwi jej rozbudowanie szkoły na Fabianowie. Bez darowizny fundacja nie otrzymałaby kredytu na inwestycję. Odpowiedni wniosek z prośbą o oddanie organizacji fragmentu działki już dziś ma trafić na biurko Prezydenta Grobelnego.

Działka, na której znajduje się szkoła podstawowa fundacji "Familijny Poznań" należy do miasta. I to ma się nie zmienić. Radni postanowili, że pomogą organizacji rozbudować placówkę darując jej część gruntu, na którym stanie tylko nowa część budynku. Ma się w nim mieścić gimnazjum.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Familijny Poznań" musi przedstawić w banku tytuł własności działki. W przeciwnym wypadku nie otrzyma kredytu na inwestycję. Radni komisji oświaty odwiedzili w czwartek szkołę i zdecydowali, że organizacja może się starać o przyznanie części gruntu. Zdaniem dyrektora placówki oświatowej - rozbudowa jest konieczna. Wzrasta liczba uczęszczających do szkoły podstawowej uczniów, w nowym budynku powstanie też gimnazjum, które pozwoli na przedłużenie nauki w tym samym miejscu dzieciom z okolicy.

Fundacja jest zadowolona z decyzji radnych. Jeszcze dziś złoży odpowiedni wniosek na biurko Prezydenta Grobelnego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro