Reklama
Reklama

Rynek na Świcie: kiedy ruszy remont?

fot. KWP w Poznaniu

Wciąż nie jest znana data rozpoczęcia remontu rynku na Świcie. Kupcy, którzy handlują tu od przeszło dwudziestu lat obawiają się, że gdy inwestycja zostanie zakończona - zabraknie dla nich miejsca na obecnym targowisku.

Według planów przedstawionych przez miasto, po remoncie na Świcie mają powstać pawilony handlowe, biurowiec i parking podziemny. Ryneczek, na którym obecnie handlują kupcy, również ma pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. I choć plany wyglądają obiecująco - miasto nie ma pieniędzy na ich realizację. Z pomocą ma przyjść inwestor, który ma w pobliżu postawić wspomniany już biurowiec.

Początkowo prace miały być prowadzone etapami tak, by handel rozwijający się na rynku na tym nie ucierpiał. Obecnie powstała wersja alternatywna projektu. Zakłada ona, iż na czas remontu handlarze przeniosą się na ulicę Brzask. Taka informacja martwi kupców i okolicznych mieszkańców. Boją się oni bowiem, że nie wrócą na obecne targowisko. Dlaczego? Gdyż miasto ma na taką przeprowadzkę wydać dużą sumę - ponad 700 tysięcy złotych. Rafał Łopka z UM w Poznaniu zapewnia jednak, że po zakończeniu inwestycji kupcy z całą pewnością na Świt powrócą.

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie kupców z władzami miasta. Spotkanie ma się odbyć w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i nieścisłości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro