Reklama
Reklama

W Koziegłowach ma zniknąć przykry zapach

Aquanet zamierza do końca roku usunąć zalegające w oczyszczalni ścieków osady, które zatruwają dziś życie i powietrze mieszkańcom Koziegłów. W środę otwarto oferty w przetargu na firmę, która zajmie się problemem.

Aquanet obiecuje usunąć uciążliwe osady z podpoznańskiej oczyszczalni ścieków do końca roku. Wyda na to 6 milionów złotych. W tej chwili na terenie zakładu w Koziegłowach zalega 50 tysięcy ton osadów, które są przyczyną uciążliwych zapachów.

Firma wodociągowa podzieliła osady na 4 pakiety, aby ich zlikwidowaniem zajęło się kilka firm. Ma to zapewnić skuteczność ich usuwania. W środę nastąpiło otwarcie ofert w przetargu. Zgłosiły się 3 firmy. Przetarg będzie rozstrzygnięty za około dwa tygodnie.

Istnieją trzy sposoby na zagospodarowanie osadów: utworzenie hałd popiołowych, kompostownie lub wywiezienie ich na nieużytki gruntowe. Aquanet planuje usunięcie osadów z Koziegłów do końca 2010 roku.

W Koziegłowach jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne budynki mieszkalne. Mieszkańcy na zmianę "atmosfery" w tym rejonie czekają już bardzo długo i jak można usłyszeć, w kolejne obietnice na temat rychłego zlikwidowania zapachów nie do końca chcą wierzyć.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro