Reklama
Reklama

Galeria MM do końca 2011 r.

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Ataner pokazał nową wersję projektu Galerii MM, nowego centrum handlowego, które powstaje w miejscu dawnej "szklarni" na rogu ul. Święty Marcin i al. Marcinkowskiego. Inwestycja pochłonie 150 mln zł.

Nowa Galeria MM stanie w miejscu, gdzie od 1993 r. do 2009 r. znajdował się prowizoryczny Pasaż MM - budynek potwierdzający zasadę, że tymczasowe rozwiązania należą do najtrwalszych. "Szklarnia" została ostatecznie zburzona w lutym 2009 r., a w jej miejscu powstaje obecnie nowoczesne centrum handlowe. Chociaż prace trwają od dłuższego czasu, budynek wciąż nie wyrasta ponad ogrodzenie. Galeria MM sięga bowiem aż 15 metrów poniżej poziomu ulicy i ma 3 podziemne kondygnacje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Nowe centrum handlowe przetnie pasaż, którym poznaniacy będą mogli sobie skracać drogę z ul. Święty Marcin na al. Marcinkowskiego. Na trzech pierwszych kondygnacjach naziemnych znajdą się sklepy. Dwa kolejne piętra zarezerwowano na biura. Podobnie jak w Starym Browarze, delikatesy i drogerie pomieszczą się na poziomie minus jeden. Na dwóch kondygnacjach znajdujących się poniżej będzie mogło zaparkować 280 samochodów.

Projekt Galerii MM powstał w renomowanym poznańskim Studiu ADS. Jego obecna wersja różni się od tej, którą można było zobaczyć po rozstrzygnięciu konkursu na zagospodarowanie rogu ul. Święty Marcin i al. Marcinkowskiego w 2008 r. Z sąsiednimi kamienicami i kościołem będą kontrastowały duże powierzchnie ekspresyjnie popękanych ścian. Poprzednia, spokojniejsza koncepcja w większym stopniu nawiązywała do przedwojennego neoklasycyzmu. - To normalne, że projekt jest poprawiany podczas realizacji. Mieliśmy do tego prawo. - powiedział nam Kierownik Biura Marketingu Atanera Przemysław Czamański.

Nowe centrum handlowe przy al. Marcinkowskiego jest budowane przez spółkę Galeria MM SPV. Tworzą ją wspólnie należące do miasta Wielkopolskie Centrum Wspomagania Inwestycji, Ataner i założona przez kupców dawnego pasażu spółka Galeria MM. Budynek ma być ukończony w IV kwartale przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro