Reklama
Reklama

Poznaniacy szukają otwartego sklepu

Święta Wielkanocne należą do tych dni w roku, w których handel w wielkich marketach jest bezwzględnie zakazany. Nieczynne są więc centra handlowe i wielkie sklepy spożywcze. Działają za to małe sklepiki, apteki i stacje benzynowe, które ze względu na świąteczną mobilność Polaków, przeżywają oblężenie. Kupno chleba w centrum Poznania nie należy do łatwych zadań.

W święta ogromnym powodzeniem cieszą się stacje benzynowe i małe osiedlowe sklepiki. Oprócz nich, mogą być otwarte także apteki. Wielkanoc obejmuje dwa z 12 dni w roku, w których wielkie markety muszą pogodzić się z zakazem handlu. Dla wielkich sklepów prawdziwe "żniwa" przypadły już przed weekendem, kiedy poznaniacy gorączkowo przygotowywali się do świąt. Osoby, którzy w poniedziałkowe wielkanocne popołudnie zauważą, że na ich stole brakuje np. chleba, muszą dobrze go poszukać. Niektórzy mieszkańcy centrum przemieszczają się dziś w tym celu nawet tramwajami.

Okazuje się jednak, że to nie artykuły spożywcze i alkohol sprzedają się w święta najlepiej. Kierowcy wykupywali w ten czas na stacjach benzynowych duże ilości benzyny. Chociaż na ulicach w samym Poznania panuje mały ruch, wielu ludzi pokonuje w ten weekend sporo kilometrów, aby odwiedzić swoje rodziny w odległych miejscowościach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro