Reklama
Reklama

Na Stary Rynek wracają ogródki

Od początku kwietnia puby i restauracje przy poznańskim Starym Rynku mogą stawiać letnie ogródki. Pierwsze zezwolenia w tej sprawie wydał już Zarząd Dróg Miejskich.

Na Starym Rynku pojawiły się ogródki. Większość jest w budowie, ale na niektórych możnaby już usiąść, pod warunkiem nieco lepszej pogody. Ich sezon rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do 30 września, z możliwością przedłużenia do końca października.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA


Według obowiązujących przepisów, ogródek musi być wyposażony w codziennie opróżniane kosze na śmieci i nie można na nim puszczać muzyki z głośników. Dozwolone są za to występy na żywo, z zachowaniem ciszy nocnej od godz. 22.00 do 6.00. Klienci muszą mieć też dostęp do toalety. Na lokalizację ogródka musi wyrazić zgodę Miejski Konserwator Zabytków.

Niestety wśród wymagań dotyczących stawiania ogródków nie znalazło się zarządzenie dotyczące stawiania krzeseł i stolików bezpośrednio na bruku. Z powodzeniem funkcjonuje ono w Krakowie, nawet na ryneczku w Kazimierzu, którego nawierzchnia jest jeszcze gorszej jakości niż ta w Poznaniu. Stolica Małopolski w sprawie ogródków postawiła przede wszystkim na estetykę przestrzeni. Być może kiedyś podejście to zawita również do Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla regionu
2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro