Reklama
Reklama

Kościół skarży Gazetę Wyborczą

Nie doszło do ugody pomiędzy Archidiecezją Poznańską a Gazetą Wyborczą. W czwartek rozpoczął się precedensowy proces, w którym Kościół oskarża gazetę o naruszenie jego dóbr osobistych. W sprawie mają zeznawać m.in. dyrektor VIII LO i prezydent Poznania.

Kościół skarży się na komentarz redaktora naczelnego poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, Włodzimierza Bogaczyka na temat komunikatu kurii odczytanego wiernym w kościołach. Poznańscy duchowni odnosili się w nim do sprawy najmu budynku, który jest własnością kurii, a w którym dziś mieści się VIII LO.

Archidiecezja Poznańska uważa, że zawarte w komentarzu Włodzimierza Bogaczyka stwierdzenie, iż kurialne komunikaty były "pełne nieprawdziwych wiadomości" narusza dobre imię Kościoła.

Gazeta nie zamierza przeprosić duchownych za zeszłoroczną publikację, a ten bez przeprosin nie chce cofać swoich roszczeń. Żąda przeprosin i przekazania przez redakcję 20 tys. zł na Caritas. Poznańscy duchowni nie przyjmują też propozycji Agory, aby odnieśli się do zarzutów Gazety na jej łamach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro