Reklama

Margines Odmienności w WSNHiD

"Margines Odmienności" to tytuł wystawy fotograficznej, którą można oglądać od dziś do 19 kwietnia w Galerii 2piR w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Przedstawia życie codziennie polskich lesbijek. Autorką zdjęć jest Hanna Jarząbek.

Wystawę prezentującą wciąż kontrowersyjny w Polsce temat życia codziennego osób homoseksualnych można oglądać do 19 kwietnia br. w godzinach otwarcia Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. W środę 31 marca br. o godz. 18.00 odbył tam się wernisaż ekspozycji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Kurator wystawy Monika Piotrowska wyjaśnia, że "Margines Odmienności" jest projektem społecznie zaangażowanym: - Jarząbek zezłościło niewybredne podsycanie polskiej homofobii przez media i osoby publiczne.

Monika Piotrowska dodaje, że emocje autorki nie przekładają się na samo zabarwienie jej fotografii, ale są motorem do działania. Na wystawie można zobaczyć obiektywne fotoreportaże przedstawiające zwykłych ludzi. Zdjęcia mają dobry kadr, pokazują uczucia i klimat sytuacji, zachowując przy tym prosty przekaz.

Według zamysłu organizatorów, wystawa w WSNHiD ma pobudzić dyskurs społeczny na temat przyczyn polskiej homofobii.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro