Reklama
Reklama

Zmarł Marcel Szary

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Dziś rano po długiej chorobie zmarł Marcel Szary, działacz Inicjatywy Pracowniczej w zakładach HCP. W oświadczeniu Inicjatywy Pracowniczej czytamy: "To wielka strata dla polskiego ruchu związkowego i robotniczego".

Marcel Szary był wybitnym działaczem związkowym i robotniczym. Kiedyś członek Solidarności, a od czerwca 2004 roku jeden z organizatorów komisji Inicjatywy Pracowniczej w HCP. To on rozmawiał z zarządem zakładów Cegielskiego w imieniu pracowników.

Będziemy pamiętać Marcela Szarego jako bezkompromisowego działacza, który zawsze przedkładał interes pracowników i członków związku nad swój własny. Za swoją działalność nierzadko był szykanowany, a w 2009 roku został skazany przez sąd rejonowy w Poznaniu na karę grzywny - czytamy w oświadczeniu Inicjatywy Pracowniczej.

U Szarego w 2007 roku zdiagnozowano białaczkę. Nie przerwał swojej działalności związkowej. Przed Bożym Narodzeniem lekarze mieli dla niego dobre wieści - choroba się cofnęła. Niestety - nie na długo. Dwa tygodnie temu jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Osierocił 8-letniego syna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro