Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zmarł Marcel Szary

KaT
wtorek, 30.03.2010 r.
godz. 12.09

Dziś rano po długiej chorobie zmarł Marcel Szary, działacz Inicjatywy Pracowniczej w zakładach HCP. W oświadczeniu Inicjatywy Pracowniczej czytamy: „To wielka strata dla polskiego ruchu związkowego i robotniczego”.

Marcel Szary był wybitnym działaczem związkowym i robotniczym. Kiedyś członek Solidarności, a od czerwca 2004 roku jeden z organizatorów komisji Inicjatywy Pracowniczej w HCP. To on rozmawiał z zarządem zakładów Cegielskiego w imieniu pracowników.

Będziemy pamiętać Marcela Szarego jako bezkompromisowego działacza, który zawsze przedkładał interes pracowników i członków związku nad swój własny. Za swoją działalność nierzadko był szykanowany, a w 2009 roku został skazany przez sąd rejonowy w Poznaniu na karę grzywny - czytamy w oświadczeniu Inicjatywy Pracowniczej.

U Szarego w 2007 roku zdiagnozowano białaczkę. Nie przerwał swojej działalności związkowej. Przed Bożym Narodzeniem lekarze mieli dla niego dobre wieści - choroba się cofnęła. Niestety - nie na długo. Dwa tygodnie temu jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Osierocił 8-letniego syna.

Reklama