Reklama
Reklama

Jest oświetlenie ulicy, ale... na środku chodnika

Na jednej z ulic nowego osiedla na Plewiskach stanęły latarnie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby latarnie te nie zostały zamontowane... na środku chodnika Mieszkańcy muszą omijać je slalomem. Władze zapowiedziały, że słupy będą usunięte.

Problem zamontowany został na ulicy Szałwiowej. Mieszkańcy Z Początku cieszyli się z zamontowania latarni. Oświetlenie poprawia przecież bezpieczeństwo. Pojawił się jednak kolejny problem. Latarnie bardzo trudno ominąć, gdyż zamontowane je dokładnie na środku chodnika. Piesi muszą je omijać slalomem. Duży problem mają osoby niepełnosprawne a także rodzice z wózkami dziecięcymi.

Władze gminy zapowiedziały, że ruch pieszy wróci do linii prostej. Nie poczuwają się jednak do odpowiedzialności za powstałe dzieło. "Ulica Szałwiona je jest jeszcze budowana, także chodnik był wybudowany przez dewelopera a projekt oświetlenia przez nas. Prawdopodobnie projekt ten nie był w terenie i stąd to nieporozumienie - tłumaczy Jan Broda, wójt gminy Komorniki i dodaje - Będziemy to konsekwentnie usuwać."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro