Reklama

W czwartek rusza wystawa "Ludzie stadionu"

Z okazji okrągłych 800 dni do EURO 2012 miasto zaprasza na wystawę fotograficzną "Ludzie stadionu". Na zdjęciach nie zobaczymy potężnych maszyn, nowej murawy, czy postępów w przykrywaniu budynku dachem. 36 fotografii to wizerunki ludzi - emocji i nadziei, które wiążą się z budową stadionu.

Wystawa zostanie otwarta w czwartek na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze. Osoby znajdujące się na zdjęciach nie zostały wystylizowane, ani specjalnie do tego przygotowane. Autorami fotografii są w dużej mierze amatorzy. Dlaczego "Ludzie stadionu", a nie np. postępy przy budowie? Zdaniem organizatorów wystawy - stadion to nie tylko budynek. To przede wszystkim ludzie, którzy go budują, a także na niego czekają. Z inwestycją wiąże się wiele emocji, oczekiwań i nadziei, dlatego to właśnie ludzie w różnych sytuacjach - m.in. podczas drzwi otwartych budynku, stali się inspiracją i przedmiotem wystawy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Fotografie, które biorą udział w wystawie, zostaną podpisane przez Ryszarda Grobelnego oraz Ambasadorów Poznania Miasta Gospodarza UEFA EURO 2012 - o. Jana Górę, Mezo i Bartosza Bosackiego, a następnie zlicytowane na stronie www.europoznan2012.allegro.pl. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na realizowanie pasji i marzeń wychowanków Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu. Aukcja, która potrwa dwa tygodnie, startuje, tak jak wystawa, pierwszego kwietnia. I to nie primaaprilisowy żart!

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro