Reklama

Bulwary Poznańskie do końca 2011 roku?

Od kilku lat głośno jest o planach wybudowania na Franowie Bulwarów Poznańskich - centrum handlowego w niespotykanej dotąd formie. Ma tu powstać całe miasteczko handlowe, w którym staną sklepiki, kafejki, restauracje, parkingi, a także place zieleni i fontanny. Plany powoli zaczynają przechodzić w fazę realizacji!

Przeszło trzy lata temu informowaliśmy, że firma Inter IKEA Centre ma zamiar wybudować w sąsiedztwie poznańskiego sklepu Bulwary. Miałoby to być nowoczesne centrum handlowe w niestandardowej formie - a mianowicie miasteczka wypełnionego butikami, uliczkami i placami zieleni. Początkowo mówiono o rozpoczęciu prac w 2009 roku. Okazało się jednak, że kryzys finansowy nie pozwolił inwestorowi na realizację zamierzenia. Roboty na Franowie mają się rozpocząć w najbliższych tygodniach, a centrum będzie ukończone do końca 2011 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Obecnie Inter IKEA Centre czeka na pozwolenie na budowę. Jeśli dokumenty będą gotowe do odebrania na przełomie kwietnia i maja - już latem rozpoczną się zaawansowane roboty budowlane. Przed laty informowaliśmy, że kamienice na terenie miasteczka miały być piętrowe. Według nowego projektu, który jest zgodny z planem zagospodarowania - budynki będą parterowe. Na obszarze około 40 tysięcy metrów kwadratowych powstanie 110 sklepów, a także spory market budowlany - OBI. Do już znanych najemców lokali w miasteczku należą m.in.: Decathlon, Reserved, Douglas, Home&You, Mohito, KappAhl oraz Alma.

Koszt inwestycji szacuje się na blisko ćwierć miliarda złotych. Oprócz wybudowania samego centrum handlowego, konieczne będzie zmodyfikowanie okolicznej infrastruktury drogowej. Część niezbędnej na ten cel kwoty pokryje inwestor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro