Reklama
Reklama

Woda zalewa posesje w Skórzewie

Mieszkańcy Skórzewa od trzech lat walczą z wodą, która regularnie zalewa ich posesje. Gmina oferuje pomoc, ale ta jest niewystarczająca. Rozwiązaniem byłaby budowa kanalizacji, ale na to mieszkańcy nie mają na razie co liczyć.

Walka z żywiołem trwa już trzy lata. Woda regularnie zalewa ich posesje. W efekcie zapadają się podgniłe tarasy a na ogródkach już dawno niczego nie zasadzono. Koszty napraw są coraz większe. Woda spływa na posesje z dwóch stron. Pierwszym źródłem jest firma, która znajduje się w pobliżu. Drugim są pobliskie pola.

Woda odpompowywana jest codziennie. Gmina założyła też instalację odprowadzającą wodę z ulicy Nizinnej. Mieszkańcy chcieliby jednak, aby na tym terenie zamontowana została w końcu kanalizacja deszczowa. Gmina nie może jej jednak wybudować, gdyż działki są własnością mieszkańców. Instalacja może zostać wybudowana przez gminę tylko na terenie do niej należącym. Woda może być więc odprowadzona z drogi. Odprowadzenie wody z działki prywatnej to już sprawa właścicieli.

Wójt prosi mieszkańców o cierpliwość. Tłumaczy, że ze względu na ograniczone środki kanalizacja pojawi się najpierw na ul. stawnej, bo tą buduje się od ujścia. Większość mieszkańców tej cierpliwości już nie ma.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro