Reklama
Reklama

Na Lutyckiej będą ważone tiry

fot. WTK Play

Jak donosi Polska Głos Wielkopolski, latem na ulicy Lutyckiej stanie waga dla tirów. Kontrola umieszczona zostanie pod wiaduktem Golęcińskim. Będzie to pierwsza waga stacjonarna dla pojazdów w naszym mieście.

Dzięki zamontowanej wadze, będzie można sprawdzać, czy tiry, które jeżdżą po poznańskich drogach, nie są przeładowane. Waga będzie znajdować się na ulicy Lutyckiej. Jest to ważna dla transportu miejskiego ulica, bowiem przebiega równolegle do autostrady. To właśnie tę trasę wybierają najczęściej kierowcy tirów. W pobliżu ulicy Lutyckiej znajduje się też wiele duzych przedsiębiorstw.

Kary za przekroczenie dopuszczalnego ciężaru ładunku wynoszą nawet 50 tysięcy złotych. Całość pieniędzy pochodzących z mandatów zasilać będzie konto zarządców dróg. Pieniądze, które wpłyną po kontrolach na ulicy Lutyckiej będą trafiąc do budżetu miasta i przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe.

Waga umieszczona zostanie pod wiaduktem Golęcińskim. Tam drogowcy wyznaczą zatokę postojową, na która kierowane będą wybrane auta. Samochody, które będą przeładowane, kierowane będą na parking. W trasę będą mogły wyruszyć dopiero wówczas, gdy przeładują towar. Pierwsze kontrole mogłyby się rozpocząć już w lipcu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro