Reklama
Reklama

Profesor Gapik zawieszony

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne podjęło decyzję w sprawie profesora Lechosława Gapika. Zawieszono go w funkcjach członka i superwizora Polskiego Towarzystwo Seksuologicznego, a także zawieszono jego certyfikat seksuologa klinicznego. Działania podjął również Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, gdzie pracuje prof. Gapik.

Rzecznik dyscyplinarny UAM zdecydował o zawieszeniu w prawach nauczyciela profesora Lechosława Gapika, motywując decyzję naruszeniem dobrego wizerunku i godności nauczyciela akademickiego. Profesor został zawieszony do momentu wyjaśnienia sprawy.

Przypominamy, że profesor Gapik stał się bohaterem jednego z odcinków programu "Uwaga" TVN. Jego pacjentka zarzuca mu molestowanie seksualne. W programie przedstawiono nagranie z ukrytej kamery, na którym seksuolog dotyka intymnych miejsc kobiety, a także wulgarnie się do niej odzywa.

Postępowanie sądowe nie zostało jeszcze rozpoczęte. Prokuratura czeka na zgłoszenia poszkodowanych pacjentek profesora. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro